Katalog firm kurierskich

Ciekawe miejsca

W tym dziale zamieszczać będę na bieżąco opis ciekawych miejsc wartych polecenia w Irlandii.

Cratloe Wood

Cratloe Wood

W słoneczny dzień, których jest dość mało w Irlandii, można się wybrać na spacer do „Cratloe Wood” niedaleko Limerick. Znajduje się tam park, a w nim las i niewielkie jezioro „Cratloe Lake”. Obok jeziora znajduje się duży plac, oraz ławki przy których można śmiało grillować, lub posiedzieć i odpocząć...

Lough Gur i Grange stone circle

Lough Gur Plan-mapa

Wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy drogą R512 z Limerick na południe. Tak jadąc około 20 km zauważyliśmy po lewej stronie tablicę mówiącą o tym, iż w tym miejscu znajduje się jakiś zabytek. Zatrzymaliśmy się i zaciekawieni poszliśmy w kierunku jaki wskazywała nam strzałka z napisem „Grange stone circle” (irl. „Lios na Grainsi” - “Kamienie Słońca”)...

Hillfort Mooghaun co. Clare

Hillfort Mooghaun

Hillfort Mooghaun leży w hrabstwie Clare, jest uważany za największy "hillfort" w Irlandii, znajduje się na terenie zamku Dromoland. Zbudowano go w okresie późnej epoki brązu, w latach 1260-930 pne. Leży na niskim (80 m npm), łagodnie pofałdowanym pagórku.

Dromoland Castle

Dromoland Castle

Dromoland Castle jest jednym z najbardziej znanych magnackich zamków w Irlandii. W całości jest zbudowany z granatowego wapienia.

Fota Wildlife Park Co. Cork

Fota Park

Najdzikszą Atrakcja Irlandii jest "Fota Wildlife Park". Park ten został otwarty w 1983 przez Prezydenta Irlandii, dr Patrick'a Hillery i był projektem "Zoological Society of Ireland" i "University College Cork".

The Park Canal - Limerick

The Canal Bank

The Park Canal został zbudowany w latach 1757-1758. Służył do transportu towarów do i z miasta Limerick. System kanałów był nieoceniony w transporcie towarów ciężkich, takich jak torf, ziemniaki, węgiel, a w szczególności Guinness. Gdy warunki były korzystne barki potrzebowały cztery dni ...

St. Michael's Graveyard - Limerick

St. Michael's Graveyard - Limerick fot. Lime

St. Michael's Graveyard to stare cmentarzysko, które jest schowane za budynkami i mało kto o nim wie. Aby do niego dotrzeć trzeba iść ulicą Michaels street od rzeki w stronę Milk Market.

Clare Glens

Clare Glens fot. Lime

Clare Glens (Dolina Klary) jest lesistym obszarem wzdłuż brzegów „Clare River”. Rzeka ta jest granicą między Hrabstwami Limerick i Tipperary. Aby się tam dostać należy jechać z Limerick drogą N20 na Dublin i za Annacotty na największym rondzie odbić na drogę R503 prowadzącą na Newport.