Katalog firm kurierskich

Punkty Karne - Penalty Points

Tak samo jak w Polsce i innych krajach, tak i w Irlandii obowiązują kary za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Irlandia ma swój taryfikator, który jest dostępny po polsku pod adresem. W nim zawarte jest 31 wykroczeń, za które otrzymamy mandat w wysokości od 60 do 120 euro w zależności od wykroczenia i czasu, w jakim zapłacimy mandat. Oraz punkty 1 lub 2 przy zapłacie lub, 3 do 5 gdy sprawa trafi do sądu. Zawiera także 5 wykroczeń, przy których sprawa jest od razu kierowana do sądu.

Gdy otrzymamy mandat, "Road Safety Authority" prześle nam pismo, w którym będzie zawarty rodzaj wykroczenia i ilość naliczonych punktów. Mamy 56 dni na zapłatę mandatu według taryfikatora, jeżeli tego nie zrobimy sprawa zostanie automatycznie skierowana do sądu.

Gdy mamy Irlandzkie prawo jazdy i zgromadzimy 12 punktów karnych w ciągu 3 lat, otrzymamy zawiadomienie o przekroczeniu limitu. Wtedy w ciągu 14 dni składamy dokument w Motor Tax Office, i tracimy prawo prowadzenia pojazdów na terenie Irlandii na okres 6 miesięcy. Niestosowanie się z tym zakazem wiąże się nawet z karą pozbawienia wolności.

Co do polskiego prawa jazdy przepisy nie określają jednoznacznie konsekwencji łamania przepisów drogowych.

Komentarze

Brak komentarzy.
*Imię:
e-mail:
Powiadom mnie o nowych komentarzach na tej stronie.
Ukryj mój e-mail.
*Tekst:
 
Powered by Scriptsmill Comments Script