Sklep Wisła

Duszpasterstwo w hrabstwie Limerick

Kapelanem Polonii w Limerick jest Ks. mgr Andrzej Sroka. Pochodzi z Dobryni - powiat Jasielski (województwo podkarpackie). Seminarium Duchowne ukończył w Rzeszowie święceniami 13 maja 1999r. w katedrze rzeszowskiej z rąk ks. Bpa Kazimierza Górnego - ordynariusza tej diecezji. Prace magisterską na temat: "Wychowanie do integracji seksualnej w rodzinie i szkole" obronił na wydziale Teologicznym PAT w Krakowie. Studia podyplomowe z Liturgiki i Teologii Pastoralnej ukończył na wydziale teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Pracował kolejno w następujących parafiach: Niechobrz koło Rzeszowa (Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy) 1999-2002, Rzeszów (św. Krzyża i katecheta w I LO) 2002-2005, Jasło (św. Stanisława BM i katecheta w ILO) 2005-2010, katecheta IV LO w Rzeszowie (z rezydencją przy parafiach w Zaczerniu i Zwięczycy) 2010-2012. Od września 2012r. rozpoczął pracę duszpasterską dla Polonii w Limerick w parafii św. Michała Arch. przy Denmark Street.

Ksiądz Andrzej Sroka

W każdą niedzielę troską duszpasterską obejmuje Polaków w dwóch parafiach: w Limerick w kościele św. Michała Arch. przy Denmark Street (Msza św. o 12.30) i Newcastle West w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (Msza św. o 18.00). W tygodniu Msze św. we wtorek w Newcastle West o godz. 18.00 natomiast od środy do soboty w Limerick o godz. 19.00.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.parafia.naszlimerick.pl. Wszelkich informacji udziela ks. Andrzej Sroka - Duszpasterz Polonii: 087-411-0997; e-mail: ritmo74@gmail.com.

St Michael Church, Denmark Street, Limerick


St Michael Church
St Michael Church
St Michael Church

Informacje dostarczył ks. Andrzejem, fotografie Lime

Komentarze można wstawiać tylko i wyłącznie na forum