Sklep Wisła

Technical Support

Co to takiego i w jaki sposób TO otrzymać, postaram się wyjaśnić w tym artykule.

Technical Support (TS) jest to wsparcie pieniężne od Social Welfare, gdy ktoś zamierza otworzyć własną firmę na zasadzie self employed równocześnie pobierając zasiłek o nazwie Back To Work Enterprise Allowance i potrzebuje pieniądze np. na komputer, aparat fotograficzny czy inne niezbędne "maszyny" potrzebne do prowadzenia działalności. Kwota wsparcia wynosi DO 1000 € przy czym pieniędzy tych nie dostajemy do ręki, tylko Social płaci za "maszyny" prosto do sklepu.

W jaki sposób aplikujemy,jak długo się czeka i jak TS załatwić o tym poniżej.

Po pierwsze musimy mieć już decyzję o zasiłku BTWEA.
Następnie szukamy swojej "maszyny".
Są dwa warunki jakie stawia Social i te warunki musi spełnić dany sklep,w którym kupujemy "maszyny":
1. Sklep musi przyjąć od nas depozyt;
2. Poczekać na płatność z Sociala około miesiąca.

Z tym 2 warunkiem przeważnie nie ma problemu, ale niestety z tym 1 już tak, bo najczęściej sklepy nie przyjmują depozytów. Piszę o tym z własnego doświadczenia,próbując kupić laptopa.

Kiedy już znajdziemy sklep,który spełnia owe 2 warunki bierzemy ze sklepu zapytanie ofertowe (quotation), w zapytaniu ofertowym musi być cena produktu zawierająca VAT. Z tym zapytaniem wracamy do Sociala, pierwsze piętro. W recepcji pytamy o Mary Cooney. Owa pani wypełnia druk, który należy podpisać i umieścić datę, jednocześnie wracamy do sklepu, by zapłacić za naszą "maszynę" 25% jej wartości. Od sklepu musimy otrzymać fakturę z balansem, czyli ile jeszcze pozostało do zapłaty za towar, którą uiści Social. Ze wszystkimi dokumentami,czyli drukiem przez nas podpisanym i fakturą ze sklepu wracamy do Sociala, do Mary, oddajemy jej owe dokumenty i pozostaje nam tylko czekanie.

Aby lepiej wyjaśnić,jak wygląda płatność za "maszyny" posłużę się przykładem:
Komputer z VAT-em kosztuje 1200€
25% płaci osoba ubiegająca się o TS.
75% płaci Social.

Jeśli 75% kwoty TS przekroczy 1000€ to osoba ubiegająca się o TS musi tę różnicę dopłacić, ponieważ Social płaci DO 1000€.

Na przykład:
Komputer z VAT-em kosztuje 1500€
25% płaci osoba ubiegająca się o TS.
75% płaci Social, ale ponieważ 75% przekroczyło 1000€ to osoba, która ubiega się o TS tą różnicę musi pokryć, czyli płaci 25% ceny komputera plus różnica.

Oczywiście "maszyna" zakupiona przez nas pozostaje w sklepie do momentu,gdy sklep otrzyma z Sociala 75% ceny towaru. Czas oczekiwania wynosi 4-5 tygodni, w moim wypadku ten czas wynosił 27 dni razem z dniami wolnymi od pracy.

Procedura dotycząca TS jest prosta, jedyną trudność może sprawić znalezienie sklepu,który przyjmie 25% ceny produktu, czyli depozyt.

Komentarze

Brak komentarzy.
*Imię:
e-mail:
Powiadom mnie o nowych komentarzach na tej stronie.
Ukryj mój e-mail.
*Tekst:
 
Powered by Scriptsmill Comments Script