Sklep Wisła

Polując na Wilka - Śladami Wikingów

Polując na Wilka -  Śladami Wikingów

Gdy Szmaragdową Wyspę w piątym wieku, najechały wojska Wikingów, rodowici mieszkańcy wyspy, organizowali tak zwane polowanie na Wilka.

Groźny Wilk

Mianem groźny Wilk, nazwany był przywódca Wikingów, który używając nadprzyrodzonych mocy niewolił on osadników miasta Dublin. Aby pojmać osobę Wilka, zwołano starych braci Druidów, aby oni swoimi magicznymi rytuałami, położyli kres jego panoszeniu się.

Czar pięknych kobiet

Niestety, moc Druidów okazała się zbyt mała, w porównaniu z mocą jaką posiadał Wilk. Przeprowadzano szereg rytuałów, ale niestety żaden nie okazał się skuteczny. Lecz w założonym przez Wikingów Dublinie, mieszkała piękna Rali, której spryt omamił groźnego Wilka z północy.

Słodka pszenica

Rali, pewnej nocy, namoczyła sporą miarkę pszenicy w słodkim winie, zasmażając tę dziwną potrawę z odrobiną kwaśnego mleka. Gdy uczyniła ona tę dziwną potrawę, zaniosła ją na Wiklinowe Wzgórze, odprawiając nad nim magiczne zaklęcia. Pozostawiła ona tę potrawę na wspomnianym wzgórzu, czekając co się będzie działo w dniu następnym.

Z powiewem wiatru

Omamiony zapachem dziwnej strawy Groźny Wilk, zjadł całą jej miseczkę i poszedł spać. Podobno śnił on o dalekich wyprawach, które przynoszą mu niesłychane bogactwo i sławę. Postanowił on zatem wyjechać z Dublina, a tym samym dać wytchnienie biednym ludziom, którzy byli w okowach jego mocy i władzy. Wyprawił się on zatem w daleką podróż, szukając bogactwa i sławy. Od tego momentu na Szmaragdowej Wyspie, obchodzony jest Dzień Wina, które uratowało mieszkańców Dublina przed złym Wilkiem.

Komentarze można wstawiać tylko i wyłącznie na forum