Strona główna 2 3 4 5 6 7 8 9

Staroirlandzki zwyczaj karmienia kaczek - Podziel się kąskiem chleba

Staroirlandzki zwyczaj karmienia kaczek - Podziel się kąskiem chleba

W zamierzchłych czasach, w Irlandii obowiązywał zwyczaj karmienia kaczek. Odprawiany był on późną jesienią, a pozwalał on wierzyć w zaskarbianie sobie tym samym wielu łask od pogańskich bogów wody.

OSTATNI DZWONEK – POKAŻMY, ŻE SIĘ TROSZCZYMY O NASZĄ OKOLICĘ BO TU MIESZKAMY I TU JEST NASZ DOM

Jesteś u siebie, zagłosuj

25 listopada. Poniedziałek. Do tego właśnie dnia trwa uproszczona rejestracja do wyborów samorządowych w maju, 2014r. Zarejestruj się, by kandydaci na radnych w 2014 r szukając poparcia,  zainteresowali się Twoimi sprawami!

Zmieńmy Irlandię - Kampania „Jesteś u siebie. Zagłosuj!”

Zmieńmy Irlandię - Kampania Jesteś u siebie. Zagłosuj!

Z początkiem września rozpoczęła się kampania „Jesteś u siebie. Zagłosuj!” zachęcająca Polaków do udziału w irlandzkich wyborach samorządowych. O sposobach i terminach ...

Wściekły smok Teofil - Legenda ze Szmaragdowej Wyspy

Wściekły smok Teofil

Przed wieloma wiekami, w Irlandii mieszkali Druidzi, którzy zajmowali się magią, mającą ogromne przełożenie nad siłami natury. Ale pewnego razu fakt ten, wymknął się Druidom spod kontroli.

Przywitanie jesieni - Celtyckie podkowy

Przywitanie jesieni - Celtyckie podkowy

W dawnej Irlandii, w październiku sukcesywnie odbywał się ludowy zwyczaj przywitania jesieni. W tym celu spotykali się mieszkańcy wiosek z Druidami, by pieśnią i tańcem witać panią Jesień.

To już drugi rok działania ZHP pgK w Irlandii

To już drugi rok działania ZHP pgK w Irlandii

Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami Kraju ma za sobą pierwszy rok działalności, a kadra pełną parą przygotowuje się do rozpoczęcia nowego roku harcerskiego.

Konferencja "Irlandia i Polska - drogi do niepodległości"

Konferencja Irlandia i Polska - drogi do niepodległości

Konferencja zorganizowana przez Ambasadę RP w Dublinie oraz Instytut Pamięci Narodowej analizująca ruchy niepodległościowe w obu krajach w XIX i XX wieku.

Z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego, Ambasada oraz Instytut pragną przyjrzeć się historii ruchów niepodległościowych Irlandii i Polski.

Dni poradnictwa w zakresie ubezpieczenia społecznego

Dni poradnictwa w zakresie ubezpieczenia społecznego

Ambasada RP w Dublinie oraz ZUS zapraszają na Dni Poradnictwa w zakresie ubezpieczenia społecznego dla Polaków pracujących lub mieszkających w Irlandii.

Kody pocztowe w Irlandii

Kody pocztowe w Irlandii

Irlandzki minister ds. łączności w Irlandii Pat Rabbitte poinformował, że zamierza wdrożyć długo oczekiwany system kodów pocztowych w Irlandii.

Każdy dom czy posesja otrzyma indywidualne oznaczenie identyfikacyjne.

Irlandzka czarownica Kryni

Irlandzka czarownica Kryni

W okolicach dzisiejszego Dublina, przed wielu wiekami, mieszkała czarownica nosząca imię Kryni. Rzucała ona uroki na okolicznych mieszkańców miasta, odbierała krowom mleko, a co najgorsze ...

Katalog firm kurierskich
Strona główna 2 3 4 5 6 7 8 9